Prezentace návrhů názvu

Prezentujeme Vám návrhy pro novou značku online magazínu / portálu zaměřeného na ekologicky smíšlející lidi, kteří mají rádi bio potravinay, zdravý životní styl a matku Zemi. Máme tolik tématických řešení, že jsme si dovolili pod jednotlivá řešení zahrnout i skicák s dalšími pěknými variantami.

Simon Anfilov & Kateřina Anfilov
Vášniví názvotvůrci a textaři

Návrh 1  |  Návrh 2  |  Návrh 3  |  Návrh 4  |  Návrh 5  |  Návrh 6  |  Skicák

Print Friendly, PDF & Email

NÁVRH 1

Zdravožrout

Ano, žrout je sice trochu slovo na hraně, ale o to více zaujme. Nedalo nám to, a proto jsme pro začátek tento návrh zařadili jako první. Nejedná se o žádné obžerství, ale spíše o komunitu lidí, kteří zkrátka zdravý životní styl a bio tématiku doslova "žerou". Je to jednoduché, ale určitě zapamatovatelné spojení.

Název Zdravožrout je přesně to, co jsem hledal. Líbí se mi ten nadhled, smysl pro humor a navíc určitá významovost a přesnost celého spojení. Právě i v kontextu významu: "Já to žeru!"
Simon AnfilovKreativec, grafik a názvotvůrce

Volné domény

NÁVRH 2

Biotrio

Biotrio patřilo k prvním názvům, které jsme vymýšleli. Je to motiv spojení tří elementů: matky země / přírody > poctivého farmáře / producenta > a osvíceného konzumenta. Na tomto názvu je výjimečná jeho zvuková hravost. Biotrio zní dobře, je to krátké a sympatické.

Biotrio hravě upozorňuje na to, že jako konzumenti jsme součástí určitého kruhu. Ikdyž jsme "třetí" je to super, protože tento pomyslný konec je vlastně začátek. Bez nás by se "trio" rozpadlo. Tento název dokazuje, že bychom možná "bio" neměli úplně zatracovat, protože zde mázev úžasně zní a podporuje veselou náladu.
Kateřina AnfilovVášnivá názvotvůrkyně

Volné domény

NÁVRH 3

Biokruh

Spojení tématiky s kruhem / koloběhem považujeme také za trefu do černého. Kruh symbolizuje nejen koloběh, ale i rodinu, skupinu, spojení a péči. Jednoduchost, přímočarost a serioznost tohoto názvu je jeho velká deviza. Vůbec nám nevadí spojení se slovem BIO. Naopak. Rádi bychom toto slovo akcentovali a vrátili mu jeho pravou váhu a důležitost.

Umím si představit skvělé minimalistické logo pro tento název ve svěže zelených barvách, kde kruh bude dominanta. Význam kruhu je zásadní i opticky, protože v sobě spojuje a uzavírá silné hodnoty.
Simon AnfilovKreativec, grafik a názvotvůrce

Volné domény

NÁVRH 4

Zeleníme

"Komu se nelení, tomu se zelení". Nám se nelenilo a zahrnuli jsme tento koncept do prezentovaných názvů. Líbí se nám, že v názvu je výzva a příslib. Neleníme, ale zeleníme. Je to atypický název, jelikož se jedná o běžné sloveso, ale je příjemný a zajímavý.

Zeleníme je fajn z několika důvodů. V jednom slově říká, že jde o "zelenou" cestu (ať už v jídle nebo obecně v životě). Dává jasně najevo, že v tom nejsme sami. Jde o společný směr, a přidat se může každý. V pozadí cítím výzvu, ne však nátlak.
Kateřina AnfilovVášnivá názvotvůrkyně

Volné domény

NÁVRH 5

Zemědar

Toto řešení vzniklo tak, že jsme konečně našli náš ztracený skicák a v něm původní poznámky a nápady. Spojením dvou okruhů, hladce a uvolněně, vznikl název, který skvěle vystihuje podstatu celého projektu: tou je vztah k zemi a jejím darům. Název Zemědar jako jméno má v sobě určitou poetiku pohádkové či mytologické postavy / boha / hrdiny. Ve slově je ukryta i část slova zěmědělství (zeměd-).

Zemědara si představuji jako poloboha ze slovanské mytologie. Silný, moudrý a obávaný. Miluji toto spojení, ze kterého je cítit zemitost a nádech starých poctivých časů.
Simon AnfilovKreativec, grafik a názvotvůrce

Volné domény

NÁVRH 6

Všedobr

Všedobr horní (Imperatoria ostruthium) je bylina, která pomáha pro celkovou pohodu a zdraví - odhání úzkosti a smutky. Působí příznivě na žaludek a trávení. Název v sobě obsahuje vše dobré. Je z něj opět cítit poctivost časů našich babiček a moudrých bylinkářek.

Nevadí, že jsme název nevymysleli, jeho síla je právě v jeho pradávné existenci. Jde přeci o návrat k životu v souladu s přírodou. Kdo bude listovat "listy" všedobru, najde jistě inspiraci pro blaho své, svých bližních i naší země. Vše dobré se tak dotýká všech stran (jak časopisu, tak zúčastněných).
Kateřina AnfilovVášnivá názvotvůrkyně

Volné domény

A NYNÍ...

Skicák

Názvů jsme měli mnoho a vybírali jsme pečlivě. Nedá nám to a ve skicáku Vám prezentujeme názvy, které sítem neprošly... 

Biožrout | Ekotvor | Zdravobrána | Zeměhlas | Zeměláska | Zelenky | Ekodoma | Ekohled

ZÁVĚREM

Zaujal Vás
některý z názvů?

Budeme velice rádi, pokud nám dáte rychlou zpětnou vazbu na tuto prezentaci. Jde nám jen o Vaše první dojmy. Předem Vám moc děkujeme.

Kontaktujte nás

Máte-li dotazy nebo chcete rovnou konzultovat některý z názvu, neváhejte nám zavolat nebo napsat email.
+420 602 26 26 33simon@anfilov.cz

Splnila prezentace Vaše očekávání?*

© 2018 Simon & Kateřina Anfilov  |  +420 602 26 26 33  |  www.nazvotvorba.cz